expo tourinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
RuskoPetrohradMoskvaPuskhin  
 
RADY HISTORIE MAPA

Rusko

Rusko je nejenom největším státem světa, který zaujímajímá skoro 12% světové souše, ale rozkládá se také současně v Evropě a Asii.
Západ Ruska zaujímá většinou rovina, na Jihu najdeme pohoří Kavkaz, na východě Sibiřskou rovinu s tundrami a bažinami a na severu Karelskou jezerní plošinu.

Turisticky nejnavštěvovanější oblastí Ruska turisty ze zahraničí je jednoznačně Petrohrad. Ten vybudoval na konci 17 a začátkem 18 století car Petra 1 Veliký ve snaze vyrovnat se evropským mocnostem a přeměnit Rusko přeměnit v moderní Evropský stát. To bylo hlavním důvodem výstavby Petrohradu s rozsáhlými paláci, výstavnými prospekty a zahradami.

Druhým turistickým lákadlem, ale především místem pro cesty politiků a obchodníků je Moskva, které je jeho politickým, hospodářským a kulturním střediskem Ruska. Sídlí zde federální úřady, významné společnosti a je také sídlem hlavy státu a patriarchy ruské pravoslavné církve. Má z celého Ruska nejvyšší životní úroveň, ale zároveň je i jedno z nejdražších současných světových měst.

Dalšími turisticky zajímavými místy je Bajkal, kam ale cestuje poměrně málo běžných turistů a pro domácí cestovní ruch je důležitý Krym na černomořském pobřeží.

 

 

AMERIKAASIE blízkáASIE dálnáOCEÁNIEOSTROVYAFRIKA
BrazilieDubai BaliAustralieMaledivyBotswana
KubaČínaFilipínyTahitiMauriciusKeňa
MexikoIndieMalaysieN. ZelandSeychelyJihoafrická Republika
VenezuelaOmánKambodžaReunionMaroko
PeruSrílankaSingapurEVROPANamibie
KostarikaThajskoRuskoTanzanie
USAVietnamZimbabwe
Kanada
www.expotour.cz   
služby v Rusku Vám zajistí   
ing. Jana Urbanová - expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz  

Rusko