expo tourinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
Reunion
 
Rady Programy Historie Mapa Realie počasí

Reunion

Reunion všeobecně

Neobyčejný francouzský ostrov skutečné krásy, tak by se dal nazvat Reunion - malý ostrov vulkanického původu, který spolu s Mauriciem a Rodriguezem tvoří souostroví v Indickém oceánu.
Réunion nabízí mimo pláží, modrých lagun a korálových útesu především krajinu plnou tropických lesů, vulkánových údolí, kaskády s vodopády a vysoké horské masívy s jezírky.
Ve vysokém pásmu lesa se vyskytuje rozmanitá flora a fauna, kterou tvoří především vzácné divoké orchideje a v horských oblastech velké množství ptactva.
Západní pobřeží Reunionu, to jsou především písečné pláže vhodné ke koupání a k provozování různých vodních aktivit, jako třeba potápění a výpravy ke korálovým útesům.

Reunion turistické rady

Reunion je Francouzským územím a tak se na něj vztahují pravidla, které znáte z Francie a proto není pravidlem to, že se i na turisticky exponovaných místech domluvíte anglicky. Doprava
je zde dobře organizovaná a silnice na rozdíl od Mauriciu dobře značené, takže nejlepší způsob prohlídky ostrova je zapůjčit si na letišti auto a s mapou ostrova se vydat na prohlídku. Celý ostrov lze pohodlně objet po obvodní komunikaci za 3 - 4 hod.
Ubytování je zde na oblast indického oceánu poměrně draho a úroveň přímořských hotelů a jejich služeb nedosahuje blízkého Mauriciu v porovnání stejné ceny. Je to ale také dáno vysokou životní úrovní vlastně součásti Francie a tím i nedostatku velmi levné pracovní síly.
Strava je zde jihoevropská , ale také samozřejmě ovlivněná blízkosti Asie a Afriky.
Nejoblíbenější í pláže jsou na západě v oblasti SALINE a BOUCAN CANOT, jsou zde pláže s bílým i černým lávovým pískem
Ve městech jsou supermarkety a nejrůznější obchody se širokým sortimentem zboží.

Reunion základní údaje

Reunion je francouzským zámořským departmentem. Hlavní město je St. Denis. Úředním jazykem je francouština.
Réunion je vulkanického puvodu a jeho rozloha je 2.510km2. Povrch ostrova tvoří horské vulkanické masívy a ledovcové kotle se spoustou vegetace ve vnitrozemí a přímořské pláže s kokosovými palmami, korálové útesy a laguny na pobřeží.
Podnebí je na rozmezí tropického a subtropického, na ostrově se střídají období sucha a období dešti. Suché a studenější období trvá od května do října, teplejší období s větším množstvím srážek je od listopadu do dubna. Velmi deštivé období je pak od poloviny ledna do poloviny února.
Historie se datuje od poloviny 17. století, kdy se sem dostávají Arabové, Anglieané, Portugalci a Holanďané. Ostrov sloužil jako překladiště zásob při cestách na Madagaskar.V roce 1946 se stává ostrov zámořským departmentem Francie, tím nastává velký rozvoj ve vzdělání obyvatelstva a začíná se rozvíjet také turismus.

www.expotour.cz   
služby na Reunionu Vám zajistí   
expo tour    
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz  

Reunion