expo tourinfo telefony
577 103 104
mobil 602 530 266
 
 
OMÁN home Rady Programy Historie Mapa Realie počasí

Rady Omán

Hlavní město: MUSKAT ( počet obyvatel : 500 000) počet obyvatel Ománu : 2. 020 000 hlavní jazyk: arabština časový posun : + 4 hodiny měna : Rial ( 1 U$ = 0,38 Rialu) Hlavní město: MUSCAT ( počet obyvatel : 500 000) počet obyvatel Ománu : 2. 020 000 hlavní jazyk: arabština časový posun : + 4 hodiny měna : Rial ( 1 U$ = 0,38 Rialu)

Ománské peníze

měnovou jednotkou je 1 Rial, což je dle kursu asi 1 Rial = 14,8 Kč, 1 U$ = 0,38 USD. Doporučujeme si vyměnit při příletu na letišti alespoň odhadovanou spotřebu na prví dny, protože při další směně v hotelích a na turisticky frekventovaných místech zaplatíte poplatek za směnu a ani nabídnutý kurs nebývá tak výhodný, i když se liší v průměru o cca 5% a v případě služebních cest je někde problém dostat doklad za směnu. Pro směnu jsou nejlepší US dolary, v kterých můžete většinou i po dohodě zaplatit, ale určitě jednodušší způsob je platit v Rialech. Nespotřebované Rialy není možné před odletem vyměnit na letišti .

Nákupy v Ománu

Nakupovat můžete buď v moderních nákupních střediscích nebo v obchodech na ulici. V nákupních střediscích, které nejsou tak časté jak v Dubaii a zboží dražší, ale většinou i kvalitnější, smlouvání nebývá tak časté. V obchodech a krámcích je zcela určitě levnější a můžete i usmlouvat větší část z navrhované ceny v průměru 30- 40%, je však dobré prověřit si kupované zboží, protože ne zcela vše je kvalitní tak, jak se tváří. Výhodné je kupovat v Ománu zlato, spotřební elektroniku. Celkově lze však říci, že nákupy v Ománu nejsou pro Evropany tak atraktivní, protože nabízené zboží mimo místní suvenýry naleznete za stejné ceny i v Evropě.

Oblečení v Ománu

V hotelových resortech se můžete oblékat zcela běžně, ale patří k dobrým zvykům dodržovat následující zásady. Ženy by ve společnosti měly mít zakrytá ramena a sukni pod kolena. Pokud jedete na výlet nebo exkurze, kde budete navštěvovat společenská místa - tj. místní restaurace, úřady, místní obchody nebo výstaviště, oblékejte se dle uvedených zvyklostí.

Doprava v Ománu

Doprava je veřejná, hotelová nebo taxiky. Veřejnou dopravu pravděpodobně nebute využívat. Většina hotelů má ve vlastnictví nebo využívá hotelové mikrobusy, zajišťující většinou zdarma dopravu do centra města. Informace o této dopravě získáte dotazem na recepci nebo zde bývá vývěska s jízdním řádem. Nejběžnější dopravou bývá taxi. Pro individuálně zaměřené turisty nebo obchodní cestující je vhodné rovněž zapůjčení auta. Je zde velké množství půjčoven, a auto Vám na základě objednávky přivezou většinou do hotelu. Důležité je však upozornit předem na to, jaké řazení budete požadovat - ruční nebo automatické. Doprava a značení je i pro středoevrapana vcelku srozumitelná a kvalita silnic je dobrá. Cena je různá, všeobecně však auto třídy Mazda 323, Honda Civic je asi 1300 - 1400 Kč na den. Benzín v přepočtu vychází asi 11-13 Kč na litr. Pokud si půjčíte auto s tím, že sami objedete všechny zajímavosti, doporučuji jen zkušeným cestovatelům, protože exkurze se zkušeným průvodcem je určitě obsažnější .

Last Minute


exkluzivní-nadstandartní hotely


exkluzivní-nadstandartní hotely


nejlepší ceny na trhu po celý rok
AMERIKAASIE blízkáASIE dálnáOCEÁNIEOSTROVYAFRIKA
BrazilieDubai BaliAustralieMaledivyBotswana
KubaČínaFilipínyTahitiMauriciusKeňa
MexikoIndieMalaysieN. ZelandSeychelyJihoafrická Republika
VenezuelaOmánKambodžaReunionMaroko
PeruSrílankaSingapurEVROPANamibie
KostarikaThajskoRuskoTanzanie
USAVietnamZimbabwe
Kanada
www.expotour.cz   
služby v Ománu Vám zajistí   
ing. Jana Urbanová - expo tour   
T.Bati 3672, ZLÍN  
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04  
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz  

Omán