expo tourinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
KambodžaAngkor WatTonle SapSiam ReapSihanoukville
 
Rady Programy

Kambodža

Kambodža všeobecně

celým jménem Kambodžské království v čele s králem Norodom Sihamoni o němž je známo že studoval v Praze a že umí česky. Jeho otcem byl známý král Norodom Sihanuk. Hlavním městem je Phnompenh. Smutný věhlas získala Kambodža za nadvlády Rudých Khmérů, kdy byla vyvražděna zhruba 1/3 obyvetel.

Kambodža turistické informace

nejnavštěvovanější oblastí je oblast města Siam Reap, kde se nachází věhlasná památka - komplex chrámů Angkor a jezero Tonle sap. Další oblastí zájmu turistů je hlavní město Phnompenh, jehož atrakcí jsou však povětšinou muzea genocidy a nebo místa spojená s touto událostí. Proto pokud nechcete Kambodžu poznávat důkladněji postačuje návštěva Angkoru a okolí na cca 3 - 4 dny. Do Siam Reap je nejlépe cestovat letecky. Jsou zde hotely různých kategorií a na trávení večerů můžete navštívit ulici s příhodným jménem "Pub Street". Mimo hlavní chrám Angkor jsou dalšími významnými chrámy Bayon s s 54 hlavami boha Avalokitéšvary, a Ta Phrom prorostlý obrovitými kořeny stromů. Určitě doporučujeme výlet lodí po jezeře Tonle sap s návštěvou některé domorodé vesnice.

Kambodža údaje o státu

Sousedy Kambodže je Vietnam, Laos a Thajsko. Má asi 14 mil obyvatel z nichž 1 milion žije v hlavním městě. 90 % obyvatelstva tvoří Khmérové a 95 % obyvatelstva jsou budhisté. Anglický název je Cambidia. Rozloha je 180.000 km2

AMERIKAASIE blízkáASIE dálnáOCEÁNIEOSTROVYAFRIKA
BrazilieDubai BaliAustralieMaledivyBotswana
KanadaČínaFilipínyTahitiMauriciusKeňa
KostarikaIndieMalaysieN. ZelandSeychelyJihoafrická Republika
KubaOmánKambodžaReunionMaroko
MexikoSrílankaSingapurEVROPANamibie
VenezuelaThajskoRuskoTanzanie
PanamaVietnamZimbabwe
Peru
USA
www.expotour.cz
služby v Kambodži
ing. Jana Urbanová - expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz

Kambodza