expo tourinfo telefony
577 103 104
mobil 602 530 266
 
o nászájezdy s čs.průvodcemindividuální zájezdyfiremní zájezdyselfdrive

Kam do Jižní Ameriky

Brazílie

Brazílie je typická země Jižní Ameriky, kde najdete vše co od Jižní Ameriky očekáváte. Rušný život, nejhezčí město na světě "Rio De Janeiro", deštné pralesy a nejhezčí vodopády na světě "Iguazú" a teplé tropické pláže. Pro turisty jsou zde velmi dobře organizované služby. Co se týče bezpečnosti, má zlepšující se úroveň a pokud dodržujete pokyny, neměli by jste v turistických centrech přijít do žádných problémů. Bezpečnost je zde mnohem lepší než ve Venezuele. Mírná nevýhoda je menší znalost angličtiny mezi lidmi - hovoří se zde portugalsky a druhou řečí je španělština.

Panama a Kostarika

Tyto země je vhodné navštívit vzhlem k blízkosti dohromady. Panama má atraktivnější hlavní město - Panama City s panamským průplavem a zatím málo navštěvovanou oblast ostrovů karibských indiánů Kuna a Bocas del Toro u Kostarických hranic.
Kostarika má velké množství parků s tropickou přírodou, vulkány v okolí San José, oblast Arenal a celé Pacifické pobřeží s hotely. Moře se, ale co se týče průhlednosti, nedá srovnávat s Karibikem. Výborně zde fungují turistické služby a bezpečnost je zde velmi dobrá.

Peru a Bolívie

Krajiny s Andami a zcela jinou atmosférou než severněji položené státy v tropické oblasti. Jsou to země s centry v Andách. V Peru najdete především úchvatnou inckou kulturu s památkami v Cuscu, okolí Titicaca a horská panoramat. Machu Picchu patří mezi největší světové atrakce a jejich návštěva stojí určitě za to. Je zde však i část Amazonie, která není zas až tak turisticky rozvinutá jako v Brazílii nebo obdobné oblasti v Kostariky.
Bolívie je především Titicaca a La Paz. Najdete zde však i další koloniální města ve vnitrozemí, kde se míchá indiánská a španělská kultura. Bezpečnost je zde dobrá a je jednoduché propojit návštěvu zemí dohromady.

 

Argentina a Chile

Tyto andské země jsou vhodné především pro "turistické typy s oblibou hor". Některá města zde mají až evropský-španělský charakter. Argentina je poněkud rozmanitější a jsou zde i atraktivní vodopády Iguassú.
Chile jsou především Andy. Obě země mají i svou jižní část s ledovci a odlehlými oblastmi, které jsou atraktivní hlavně pro jihoameričany neznajících sníh a led ze severních oblastí JA a pro zcestovalé turisty, kteří mají rádi chladné odlehlé hory a nevadí jim finanční náročnost. V obou zemích se pěstují vinikající vína a návštěva vinných oblastí patří do itinerářů všech cestovních kanceláří.

 

Venezuela

Turisticky zajímavá destinace - nyní však k politické situaci bezpečnostně trochu problematická. Naleznete zde krásné ostrovy v Karibiku, deštné pralesy v propojené oblasti Orinoka a Amazonie. Savany se stolovými horami a vodopády. V současnosti je dobré do Venezuely cestovat mimo ostrov Margarita v organizované turistické skupině.

 

 


Amerika a Karibik


Afrika


AsieIndický oceánAustralie a Oceánie

Brazilie

Panama
Kostarika
Peru
Kuba
Mexiko
Kanada
USA

Tanzanie

Keňa
Jihoafrická Rep.
Namibie
Zimbabwe
Botswana
Maroko

Thajsko
Kambodža
Vietnam
Singapur
Malaysie
Barma
Čína
Indonésie - Bali
Dubai (Emiráty)
Omán
Indie
Srí Lanka
Filipíny


Maledivy

Seychely
Mauricius
Reunion

Austrálie

Nový Zéland
Tahiti
www.expotour.cz
ing. Jana Urbanová - expo tour
T.Bati 3672, ZLÍN
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04
mobil 602 530 266, expotour@expotour.cz